среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претепан кочанчанец заврши во болница во Скопје

Кочанчанец заврши во болница, бил удрен со метална клешта.

klinikiiii

Поврзани вести

Млад кочанчанец во бесозание бил донесен вчера во медицинскиот центар во Кочани.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, во бесозание во болницата во Кочани бил донесен 25-годишниот Д.К. од село Спанчево. Му биле констатирани тешки телесни повреди во пределот на главата. Поради сериозноста на повредите истиот бил пренесен и задржан на лекување на клиничкиот центар во Скопје.

Од полиција информираат дека едно лице, главен осомничен е приведен на разговор и дека најверојатно го удрил со метална клетша.

МВР работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести