понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Претепан кочанец пренесен на Клиника во Скопје

Околу 18 часот вчера на улицата Страшо Пинџур во Кочани З.З.(38) од Кочани со тупаници го удрил по лице Љ.К.(59). Удрениот паднал на рабникот и ја повредил главата, по што е однесен во Здравствен дом Кочани за да му биде укажана лекарска помош, а поради сериозноста на повредите е пренесен на Клиниката за неурологија во Скопје.

tepacka

Последни вести

Педесет и деветгодишен маж од Кочани вчера бил тешко повреден, откако негов сограѓанин го удрил со тупаница в лице, по што паднал со главата на рабник и задобил тешки повреди.

Околу 18 часот вчера на улицата Страшо Пинџур во Кочани З.З.(38) од Кочани со тупаници го удрил по лице Љ.К.(59). Удрениот паднал на рабникот и ја повредил главата, по што е однесен во Здравствен дом Кочани за да му биде укажана  лекарска помош, а поради сериозноста на повредите е пренесен на Клиниката за неурологија во Скопје.

Полицијата трага по избеганиот напаѓач, а најавува дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести