Крими хроника

Претепан малолетник од Куманово

Претепан малолетник од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.А.(19), М.С.(17) и М.С.(15) сите од Куманово, за сторено кривично дело „насилство“.

Пред еден месец, околу 11:00 часот во Куманово М.С.(15) започнал вербална расправија со 15 годишно лице од Куманово, во која се приклучиле и М.А. и М.С.(17), по што физички го нападнале удирајќи го со боксови и тупаници во пределот на главата и телото, при што му нанеле телесни повреди.