петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Претепан скопјанец во Хиподром

makedonija-policija1-604x272_0

Последни вести

Синоќа околу 2,30 часот по полноќ, во ГОБ „Наум Охридски“-Скопје бил донесен дваесет и четири годишниот од Скопје кој се задобил со исекотина од нож во пределот на левиот очен капак.

Настанот се случил при обид за разбојништво од страна на неколку непознати машки лица пред пругите во населба Хиподром.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести