сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

Претепан Тодор Петров, МВР и Спасовски молчат за инцидентот

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во скопски Бутел бил претепан. Неофицијално, околу 12:30 часот Петров бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Todor_Petrov

Поврзани вести

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во скопски Бутел бил претепан. Неофицијално, околу 12:30 часот Петров бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Болнички извори за Пресс24 брифираат дека Петров во моментов се наоѓа на една од скопските клиники, каде му се санираат повредите здобиени во инцидентот.

Од МВР се уште нема потврда за овој инцидент.

Министерството преводено од Оливер Спасовски од СДСМ не излезе со никакви информации. Техничкиот министер Спасовски молчи и се крие.

Инаку, Светскиот македонски конгрес го предводи поставувањеето на крстот во населбата Бутел.

Најчитани вести