четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Претепани двајца тинејџери

Двајцата нападнати биле пренесени во ГОБ и полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

tepacka

Последни вести

Во близина на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје, синоќа околу 21.30 часот, на братучедите Ш.Ш. и Ф.А., двајцата на 14 години, кои биле во друштво на три девојчиња од 14-15 години, во еден момент им пришло едно засега непознато машко лице кое по кратко време се вратило со група од околу 20 непознати машки лица и физички ги нападнале удирајќи ги со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.

Полицијата соопшти дека од инцидентот, девојчињата се преплашиле и избегнале.

Двајцата нападнати биле пренесени во ГОБ и полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести