недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Претепани гости и газда на локал во Скопско поле

Тројцата засега неидентификувани напаѓачи, покрај сопственикот на локалот нападнале и петмина гости

palka

Поврзани вести

Три непознати лица во понделеникот вечерта околу 21,30 часот, со бејзбол палки физички го нападнале сопственик на угостителски објект во Скопско поле, соопшти во вторникот Министерството за внатрешни работи.

Разбојниците нападнале и повеќе гости кои биле во локалот. Ги удирале по главата и телото, при што се повредени Ш.М. (33), Н.Б. (38), К.М. (23), сите од Трубарево, Р.В. (34) од Кавадарци и А.Ј. (29) од Скопје.

Никој од повредените досега не побарал лекарска помош. Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести