понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Претепано младо момче од Тетово

tepacka1

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.А. (23) и Б.А. (28) поради сомнение дека сториле кривично дело „тешка повреда“.

Тие на 21. минатиот месец во село Камењане  физички го нападнале Ш.Ј.(19) од истото село удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.

Повредениот е префрлен во Клиничката болница во Тетово.

Најчитани вести