вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претепано момче во автобус број 57

Момчето завршило во болница и поради сериозноста на повредите е задржан на понатамошно лекување.

jsp

Поврзани вести

А.П. (23) од Скопје утрово бил брутално претепан во автобус на ЈСП, со број 57, од страна на поголема група лица чиј идентитет сè уште не е утврден.

Момчето завршило во болница и поради сериозноста на повредите е задржан на понатамошно лекување.

Инцидентот се случил кога автобусот кој сообраќал на реалција од населба Козле до населба Радишани, се наоѓал на пешачкиот мост на улицата Цветан Димов. Повредениот се качил во автобусот на постојката кај ГТЦ, влегол во задниот дел од автобусот и тогаш добил удар од тврд предмет во задниот дел од главата, по што наслиниците продолжиле да го тепаат.

Од полицијата велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести