вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претежно облачно време со температура до 18 степени

oblacno-vreme

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно. Во раните утрински часови се уште ќе има врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престанат, а облачноста ќе се намали.

Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени.

Во Скопје и околината слично време со температурата до 17 степени.

Во првите два дена од наредната недела ќе биде стабилно и суво, а од средината на седмицата ќе има повремени локални врнежи од дожд.

По котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести