сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Претежно облачно време со локални краткотрајни дождови

dozd-chador

Поврзани вести

Претежно облачно време не очекува во текот на денешниот ден. Попладне со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб, а попладне  умерен западен и северозападен ветер.

Минималната температура ќе биде од 5 до 12 степени, а највисоката дневна ќе се движи во интервалот од 16 до 25 степени. УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Најчитани вести