четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претпладне магловито, попладне сончево време

esensko-sonce-500

Последни вести

Магловито и студено утро денеска преовладува во Македонија, а до крајот на денот ќе биде сончево и претежно тивко.

Претпладне по одделни котлини ќе има магла, која во текот на денот ќе се растура.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде магливо, а во текот на денот претежно тивко, сончево и со мала облачност.

Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Најчитани вести