недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Претпладне сонце, попладне дожд со температура до 25-от степен

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе има услови за врнежи од дожд.

Утринските температури се движат од три до 11 степени, а дневните температури ќе се движат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести