недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Претпладне сонце, попладне дожд

vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен  ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 27 до 35 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести