сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Претпладне сончево и топло, попладне дожд

Претпладне времето ќе биде сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ-индексот ќе изнесува 8.

soncevo1-640x320-630x315

Поврзани вести

Претпладне времето ќе биде сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 30 до 38 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево, а попладне ќе има услови за локален краткотраен дожд.

Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 36 степени.

За време на викендот во претпладневните часови ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно со благ пад на температурата.

Најчитани вести