петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Претпладне сончево и топло, попладне умерена облачност

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападните делови повторно ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од југоисточен правец.

soncevo-i-toplo-vreme-so-temperatura-do-37-stepeni

Поврзани вести

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападните делови повторно ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од  девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени.

Во Скопје сончево со температура до 32 степени

Во Скопје сончево со температура до 32 степени

Во Скопје сончево со температура до 32 степени

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со утринска температура до 14 и дневна до 32 степена.

Во петок до 36 степени

Во петок до 36 степени

Во петок до 36 степени

Во наредните денови ќе преовладува претежно сончево време, а температурите ќе бележат пораст. Најтопло се очекува да биде во петок кога се очекува температурите да се движат во интервал од 30 до 36 степени.

Благо опаѓање на температурите ќе започне од викендот, а од недела попладне ќе има и локален дожд со ретки грмежи.

УВ-индексот до сабота ќе има вредност 6.

Најчитани вести