четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Претпладне сончево, попладне можна појава на пороен дожд

promenlivo-500

Поврзани вести

Сончево време со умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Температурата ќе достигне до 33 степени.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник кон крајот на денот и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Најчитани вести