петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Претпладне сончево и топло, попладне дожд

sonce

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и релативно топло, додека во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилност облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 23 до 30 степени.

 

Најчитани вести