петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Претпладне сончево и топло, попладне дожд и грмежи

vreme

Поврзани вести

Во претпладневнит часови денеска не очекува сончево и топло време, а попладне времето ќе биде нестабилно со појава на локален дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 28 до 34 степени.

Индексот на УВ-зрачењето ќе изнесува 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести