четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Претпладне сончево и топло, попладне дожд

vreme

Поврзани вести

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен и слаб локален дожд.

Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести