Македонија

Претпладне сончево и топло, попладне дожд

Претпладне сончево и топло, попладне дожд

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен и слаб локален дожд.

Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени.