четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Претпладне сончево, попладне дожд

Претпладне ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе има услови за дожд

prozorec sonce i dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови ќе има услови за дожд.

На повисоките места врнежите ќе бидат од снег. Утринските температури се од два до 11, а дневните температури ќе бидат од 12 до 20 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 17-от степен.  

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести