среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Претпладне сончево, попладне локална појава на невреме

soncevo-5003

Последни вести

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево, а попладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Локално е можна појава на невреме со интензивен пороен дожд и град, а ваквите поинтензивни процеси се поверојатни кон крајот на денот.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести