понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претпладне сончево, попладне можни врнежи

sonce-oblaci

Поврзани вести

Денеска не очекува сончево и топло време со можност за краткотраен локален дожд. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста и слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 29 степени.

Во недела и во понеделник и натаму во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретка појава на грмежи.

Во вторник ќе настапи значително заладување со засилен северен ветер, а во претпладневните часови ќе има и врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни.

Максималната температура во вторник на повеќето места ќе биде за околу 10 степени пониска во однос на претходните денови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести