среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претпладне сончево, попладне пороен дожд

prozorec sonce i dozd

Поврзани вести

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 Целзијусови степени, а дневната од 24 до 32 Целзијусови степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, со температура до 29 Целзијусови степени.

Во охридскиот регион највисоката температура ќе достигне до 26 Целзијусови степени, а во дојранскиот до 30 Целзијусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести