петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Претпладне сончево, попладне врнежливо

oblaci-so-sonce

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има појава на повремен дожд.

Ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 20 до 27 степени.

Од утре попладне до сабота до попладневните часови ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

Во петок и во сабота ќе дува умерен до повремено засилен северен ветер. Од недела ќе следува период на стабилно време со благ пораст на дневните температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести