петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Претпладне сонце, попладне повеќе облаци и ниски температури

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе се зголемува облачноста.

Во вечерните часови се можни краткотрајни врнежи од снег.

Температурите ќе се движат од четири до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести