Македонија

Претпладне сонце, попладне повеќе облаци и ниски температури

Претпладне сонце, попладне повеќе облаци и ниски температури

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе се зголемува облачноста.

Во вечерните часови се можни краткотрајни врнежи од снег.

Температурите ќе се движат од четири до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.