вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Претседателот Иванов денеска ќе го врачи мандатот за нова влада

vila-vodno-520x238

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов денеска попладне ќе му го врачи мандатот за остав на Владата на Република Македонија на Никола Груевски, претсдател на ВМРО ДПМНЕ.

Груевски и ВМРО ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори одржани на 27-ми април освоија најмногу гласови со што добија 61 пратеничко место во Собранието.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести