четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Претседателот Иванов ги прими ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ

rakometarki-priem3-500

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов, во својата резиденција ја прими екипата на ЖРК Вардар СЦБТ. Причина за приенот беше освоеното трето место во Лигата на шампионите на фајнл форот во Будимпешта 

„Горди сме на вас. Направивте многу за македонскиот ракомет претставувајќи ја нашата држава. Со врвните резултати кои константно ги бележите, а особено со освоеното трето место во годинашното издание на Лигата на шампионите вие покажавте дека кога човек е посветен на некоја работа секогаш постигнува успех“, рече Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести