понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Претседателот Иванов го посети и Пештани

pestani-ivanov500

Последни вести

Во рамки на посетата на Охрид, претседателот Иванов го посети и Пештани каде оствари средба со локалното население.

Жителите ја поздравија посетата на македонскиот претседател, и го запознаа Претседателот со севкупните состојби во Пештани, како и со планираните проекти од страна на локалната самоуправа за дополнителен развој и напредок на ова туристичко место.

Во разговорите со претседателот Иванов граѓаните ги искажаа своите ставовите околу развојот на туризмот, и дадоа предлози за до-уредување на крајбрежјето на Охридското Езеро во овој реон.

Притоа укажаа на потребата за подобрување на патната инфраструктурата, при што беше изразено задоволство од планираната реконструкција и проширување на патниот правец Охрид-Пештани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести