недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Претседателот Иванов му честиташе на Груевски за изборот на новата Влада

2-245-

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска оствари средба со премиерот Никола Груевски  и му го честиташе изборот на новиот состав на Владата на Република Македонија.

Воедно Иванов на претседателот на Владата му посака успех во работата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести