вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 55

Претседателот Иванов на средба со амбасадорите од Вишеградската група

На средбата ќе присуствуваат амбасадорите на Чешката Република, Мирослав Рамеш, на Република Полска, Јацек Мултановски, на Словачката Република, Мартин Безак, и амбасадорот на Унгарија, Јожеф Бенце.

ivanov

Последни вести

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ќе го приреди традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите – членки на Вишеградската група, акредитирани во Република Македонија.

Како што соопшти кабинетот на претседателот, на средбата ќе присуствуваат амбасадорите на Чешката Република,  Мирослав Рамеш, на Република Полска, Јацек Мултановски, на Словачката Република, Мартин Безак, и амбасадорот на Унгарија, Јожеф Бенце.

Најчитани вести