недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Претседателот Иванов на средба со Хојт Ји

hojt ji

Последни вести

Заменик помошникот државен секретар во американскиот Стејт Департмент, Брајан Хојт Ји денеска ќе престојува во посета на Република Македонија.

Како што е најавено, заменик помошникот на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на САД Хојт Ји, ќе биде примен од претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. 

На средбите со македонските соговорници се очекува да стане збор за актуелната политичка ситуација во Македонија и за спроведувањето на договорот во Пржино.

Најчитани вести