вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Претседателот Иванов патува за Катар – ќе ги посети репрезентативците

ivanov

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе биде присутен на официјалното отворање на Светското ракометно првенство во Катар, кое е закажано за четврток.

Претседателот Иванов ќе биде еден од државниците присутни на свеченото отворање на ракометниот Мундијал, а ќе ги посети и нашите репрезентативци пред нивниот прв натпревар закажан за в петок.

Македонија својот прв натпревар го игра против една од најдобрите репрезентации кои доаѓаат од Африка, Тунис.

Најчитани вести