среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претседателот Иванов со богата агенда, ги посети Кратово, Крива Паланка, Ранковце и Куманово

Поврзани вести

Претседателот Иванов денеска беше во посета на општините Кратово, Крива Паланка, Ранковце и Куманово.

3gorge500Жителите на овие општини го поздравија претседателот Иванов и неговите досегашни активности и изразија поддршка за натамошната негова работа.

На средбите со граѓаните македонскиот претседател беше запознаен со тековните и најавените проекти во рамки на овие општини.

Во разговорите со претседателот Иванов, жителите разменија мислења околу можностите и потенцијалите со кои располагаат овие населени места со цел унапредување на севкупните состојби и нивниот животен стандард.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести