среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Претседателот Иванов во официјална посета на Србија

gorge-ivanov.jpg500

Последни вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов и неговата сопруга, Маја Иванова од денеска ќе престојуваат во тридневна официјална посета на Србија.

Во текот на утрешниот ден претседателот Иванов во Белград ќе биде примен од претседателот на Република Србија, Томислав Николиќ, а ќе оствари и работна средба со претседателот на Народното Собрание на Република Србија,  Маја Гојковиќ.

За време на официјалната посета на Република Србија, претседателот Иванов во Панчево ќе оствари средби со претставници на македонското национално малцинство во Република Србија.

Во сабота претседателот Иванов во Белград ќе учествува на 38-та средба на Европската група на Трилатералната комисија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести