вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Претседателот Иванов во посета на Прилеп

ivanov_2014323171531

Последни вести

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе ја посети општина Прилеп, каде ќе присуствува на одбележувањето на верскиот празник „Св. Никола“.

Како што соопшти Кабинетот на претседателот, Иванов ќе ја посети и изложбата „Уметниците во чест на Св. Никола“ во Ликовниот салон на Центарот за култура  „Марко Цепенков“.

За време на посетата на општина Прилеп Иванов ќе ја посети и компанијата Микросам.

Најчитани вести