четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 25

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија.

133243048

Поврзани вести

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

Најчитани вести