сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претседателот ќе помилува 27 осудени лица

иванов-2

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод 2-ри Август 2014 година – Националниот празник на Република Македонија, даде помилување на 27 осудени лица, од кои 5 потполно, а 22 делумно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести