четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Претседателот на ФФМ има скршеница на десната рака

Повреден претседателот на ФФМ.

ilco povreden

Поврзани вести

Од Фудбалската федерација на Македонија потврдија дека претседателот, Илчо Ѓорѓиоски, по укажаната помош е пуштен на домашно лекување, а лекарскиот преглед покажал дека има скршеница на десната рака, но и дека се наоѓа во стабилна здравствена состојба.

Во тешката сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје – Куманово, и во која животот го загуби директорот на фудбалската репрезентација на Македонија, Петар Милошевски, со потешки повреди се здобиле и тим-менаџерот на селекцијата до 21 година, Зоран Зафиров, како и вработената во одделот за маркетинг во ФФМ, 24-годишната Рахила Илиев.

soobracajka

soobracajka1

ФОТО: kumanovonews.com

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести