недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Претседателот на Големото национално собрание на Турција во Македонија

tursko_sobranieee

Последни вести

На покана на претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Трајко Вељаноски денеска во официјална посета на Република Македонија ќе престојува Џемил Чичек, претседател на Големото национално собрание на Република Турција.

 

Најчитани вести