среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претседателот на „Грчката банка“ добил заканувачко писмо со куршуми

Залутани куршуми завршиле во автомобил

Залутани куршуми завршиле во автомобил

Поврзани вести

Во канцеларијата на претседателот на „Грчката банка“, Јоргос Провопулос е добиена пратка со два куршуми и заканувачко писмо, пренесе „АФП“.

Куршумите биле со калибар 7,65 мм. Пратката е добиена заедно со секојдневната пошта на претседателот на финансиска институција.

Според грчката телевизија „Мега“ писмото било потпишано од досега непозната група која се нарекува „Народни Одмаздници“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести