четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Претседателот на Казахстан со сочувство до Русија

g_rusija-zname

Поврзани вести

Претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев испрати телеграма со сочувство до рускиот претседател Владимир Путин, поради двата терористички напади што го потресоа Волгоград во последното деноноќие, пренесе „ИТАР–ТАСС“.

Назарбаев изјаснува најдлабоки сочувство до семејствата, роднините и блиските на загинатите и повредените при експлозиите. Казахстанскиот претседател изразува сочувство кон целиот руски народ и нагласува дека Казахстан категорично го отфрлаат тероризмот во сите негови форми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести