Балкан

Претседателот на Република Српска го ожени синот

Претседателот на Република Српска го ожени синот
Претседателот на Република Српска го ожени синот

Претседателот на Република Српска, Милорад Додиќ викендов го ожени својот син Игор.

Снаата Ивана е од Белград, а како што пренесуваат медиумите за свадбата биле потрошени 200 илјади марки.

Имало имало првокласна храна и пијалоци, како и многу врвни музички имиња.

На свадбата Додик со својата сопруга ги пречекал гостите меѓу кои и целиот државен врв. На церемонијата имало силно обзбедување за да не дојде до проблеми, а гостите биле замолени да не’ фотографираат.