петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Претседателот Николиќ побара промена на челниците во полицијата

16102012095025_Tomislav-Nikolic

Поврзани вести

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ, побара промени на челните позиции во полицијата и на тие места да се постават искрени борци против криминалот.

„Криминалните групи и дилерите имаат свои доушници и соучесници во полицијата и на тој начин избегнуваат апсења“, рече претседателот Николиќ.

Тој истакна дека не е задоволен од борбата против криминалните групи кои се занимаваат со продажба и шверц на дрога.
Пред изјавата, Николиќ разговарал со премиерот Александар Вучиќ и министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ. Вучиќ за денеска во 15 часот закажа седница со Бирото за координација на службите за безбедност. Премиерот најави дека во најитен рок ќе стави крај на кризата која сама по себе може да предизвика дестабилизација на државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести