вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Претседателот во Фурка на средба со локалното население

ffurka

Последни вести

Претседателот Иванов во рамки на посетата на дојранскиот регион денеска го посети село Фурка.

Во село Фурка, претседателот Иванов и локалното население разменија мислења околу потребните инвестиции и искористување на постоечките можности за економски развој на овој крај.

На средбата со претседателот Иванов, жителите на село Фурка ја истакнаа потребата од санација на локалниот пат и изградба на канализациона мрежа.

Воедно, беше изразено задоволство од реконструкцијата на основното училиште и изградбата на повеќенаменско игралиште, како особено значајни за образовниот развој на младите од ова село.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести