петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Претседателската кампања продолжува и денеска

pretsedatelski-kandidat

Поврзани вести

Кандидатите за претседатели на Македонија денеска ја продолжуваат изборната кампања.

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, ќе одржи митинг во Куманово, а ќе има средби со граѓани во селата Брвеница, Јегуновце и Липково.

Стево Пендаровски, претседателски кандидат на СДСМ, ќе одржи митинг во Охрид и средби со граѓани во Дебарца, Вевчани и Струга.

Претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ќе има митинг во Кочани, а средби со граѓани во селата Црник, Робово и Ратево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести