четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Претседателските кандидати ја продолжуваат кампањата

pretsedatelski-kandidat

Поврзани вести

Четворицата кандидати за претседател денеска продолжуваат со предизборните митинзи и средби со граѓаните во повеќе градови низ државата.

Актуелниот претседател и кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов денеска заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Прилеп и Битола, а ќе имаат помали митинзи и во Долнени, Кривогаштани и Крушево.

Кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски денеска ќе биде во Гостивар, а ќе има средби и во Центар Жупа, Дебар, Маврово – Ростуше и Врапчиште.

Илјаз Халими, претседателскиот кандидат на ДПА, ќе има митинг во Желино. Зоран Поповски од ГРОМ ќе говори пред жителите на скопски Аеродром кај трговскиот центар Бисер.

Демократската унија за интеграција својата кампања за идејата за консензуален претседател ќе ја продолжив во Струга каде во Домот на културата ќе има средба со граѓани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести