петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Претседателските кандидати на митинзи и средби со граѓаните

Кандидатите за претседател на Македонија ја продолжуваат својата кампања.

09ccc1b9-af29-4ab9-bd91-4c9d69166406-444x333

Поврзани вести

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата „“За подобра Македонија, Ѓорѓе Иванов денеска ќе одржи митинзи во Македонски Брод и Кичево, како и помал митинг во Пласница.

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски ја продолжува својата кампања со митинг во Гази Баба и средби со граѓаните во Илинден, Петровец и Зелениково, додека претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поповски ќе одржи митинг во Охрид и ќе оствари средби со граѓаните на Ресен, Дебарца и Струга.

Огранокот на ДПА од Струга организира средба со новинари по повод настаните што се случија по објавувањето на листите на кандидатите за пратеници во овој изборен циклус.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести