понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Превентивни активности на МВР за возачите од странство

mvr-500

Последни вести

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска на граничниот премин „Блаце“ ќе учествува во активностите во рамки на превентивните проекти на МВР и РСБСП, посветени на возачите од странство, односно нивно запознавање со сообраќајните прописи и правила на РМ.

Јанкулоска на на ГП „Блаце“ ќе биде придружувана од директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести