сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Превентивни прегледи во Стајковци

lekari

Поврзани вести

Денеска во село Стајковци се реализира акцијата за превентивни прегледи.

Акцијата ќе се одвива од 8:30 до 13:30 часот, а ќе се мери телесна тежина и висина, шеќер и холестерол во крв и крвен притисок.

Тимовите се составени од лекар, медицинска сестра и лаборант.

Целта на акцијата е превенција и рана детекција на кардиоваскуларните и метаболните заболувања.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести